Hotel Ibis Gdańsk Stare Miasto ** - recenzja obiektu  Gdańska baza noclegowa zawsze była różnorodna, jednak w ostatnich 2 latach miasto przeżyło prawdziwy hotelowy boom. Nowe obiekty zaczęły pojawiać się jak grzyby po deszczu. Turystów przybywa, a branża przeżywa pewnego rodzaju rozkwit.

Jakieś półtora roku temu na mapie Gdańska  pojawił się pierwszy, 120- pokojowy Ibis. Hotel od razu wzbudził zainteresowanie ze względu na ciekawą, wpisującą się w staromiejskie otoczenie architekturę i reprezentacyjną elewację.

Pierwsze wrażenie

Efekty zewnętrzne to jednak nie koniec  pozytywnych wrażeń. Prawdziwie urzekające w Ibisie są lobby i restauracja.  Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wnętrza zostały zaprojektowane przez designera-optymistę - wygodnie, kolorowo, przyjaźnie i rodzinnie, tak aby sprzyjać spotkaniom i wypoczynkowi.
Pokój

Standardowa dwójka w Ibis Gdańsk Stare Miasto to połączenie wygody i funkcjonalności. Rzadko spotykam się z takim minimalistycznym i przyjemnym dla oka wystrojem hotelowego pokoju. Czystość na najwyższym poziomie - meble pachną R3 z daleka :)

Wysokie łóżko małżeńskie nie ustępuje normom komfortu w hotelach 5*. Łazienka bez designerskiego szaleństwa- prosta, ale funkcjonalna. Całości dopełniają detale. Na szczególną uwagę zasługują "uproszczona" szafa i ciekawie zorganizowany kąt "do pracy biurowej".
Gastronomia

Śniadania w Ibisie są kolorowe i świeże, na deser nie zabrakło szarlotki. Ciekawym pomysłem  są kubki do kawy z motywacyjnymi hasłami. Top of the menu to hamburger z wołowiną i frytkami - swojski i wyjątkowo smaczny.

Opinia

Z czystym sumieniem rekomenduję hotel wszystkim, osobom podróżującym w celach biznesowych, parom i turystom zainteresowanym Gdańskimi zabytkami. Oprócz tego, że obiekt jest doskonale zlokalizowany, jest również świeży-  ściany pachną jeszcze farbą, pokoje oraz strefy publiczne zaaranżowane w sposób innowacyjny i designerski. Wszystkie te czynniki sprawiają, że pobyt w Ibisie jest przyjemny, lekki i klimatyczny.Co sądzicie o marce Ibis? Mieliście okazję testować któryś z jej hoteli? A może jest tu ktoś, kto lubi Gdańsk i marynistyczne dodatki w wystroju wnętrz? Podzielcie się w komentarzu !

Komentarze

 1. Ja jestem z Gdańska, więc raczej hoteli nie testuję w moim mieście, ale rzeczywiście Ibis przyciąga wzrok. Szczególnie wieczorem, kiedy widać wnętrza restauracji ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. To dobrze, że Gdańsk się rozwija :)
  Powstające hotele to znak, że miasto odwiedza sporo turystów.
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny hotel, lubię takie klimatyczne miejsca! :) wesołych świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne wnętrza, już będę wiedziała gdzie się zatrzymać, gdy następnym razem odwiedzimy Gdańsk:)

  OdpowiedzUsuń
 5. motyle i ćmy5 lutego 2018 04:10

  fajny, świeży hotel i współpracuje z Sarsą :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty