recent posts

banner image

Turcja: Wakacje w Kemer (inspected)
Turcja, to wakacyjna destynacja,  w której czas musisz spożytkować rozsądnie.  Po zameldowaniu w hotelu weź prysznic i wskocz w zwiewne ubrania, pasujące kolorami i stylem do lokalnej pogody i otoczenia: może to być coś turkusowego (jak kolor wody w zatoce) i/lub zielonego (jak korony tutejszych palm i sadzonek). 

okoliczna przyroda Kemer

W regionie Kemer na własnej skórze poczujesz przyjemną harmonię ciepłego wiatru,  morza i słońca.  Dostęp do plaż jest tutaj praktycznie nieograniczony.  Można pływać wszędzie z wyjątkiem miejsc zagospodarowanych przez mariny jachtowe.
Jeżeli jesteś zwolennikiem nurkowania, również możesz liczyć na ciekawe wizurki w postaci jaskiń czy skalnych uskoków.  Każdego ranka setki kutrów zabierają do malowniczych, błękitnych zatok (praktycznie spod hoteli) turystów - amatorów oraz instruktorów nurkowania.

nurkowanie

  
W jednym z moich ulubionych haseł pt. "woda wyciąga ", jest sporo prawdy, więc gdy tylko wynurzysz się z turkusowej, ciełej wody wysoce prawdopodobne jest, że poczujesz wilczy głód. Specyficzne tureckie specjały to nie tylko powszechnie ceniony kebab, ale przede wszystkim połączenie świeżych warzyw i mięsa z przyprawami.

Można zaryzykować stwierdzenie, że kuchnia Turecka jest odzwierciedleniem burzliwej historii tego kraju, gdyż zaciąga ona smaki z dalekiego wschodu, ale również znajdziemy w niej typowo śródziemnomorskie specjały. O takim połączeniu bodźców smakowych można powiedzieć wszystko, oprócz tego, że jest ono nudne czy jałowe.

lokalna kuchnia


Przyznaję bez bicia, że samo myślenie o jedzeniu bardzo mnie rozkojarza, bezpiecznie więc będzie powrócić do tematów wodnych. Super propozycją turystyczno- poznawczą jest wybranie się na całodzienny rejs statkiem po nabrzeżu w pakiecie ze zwiedzaniem okolicznych jaskiń i starego miasta

rejsy jachtem


Region  jest praktycznie w całości podporządkowany wycieczkowiczom, a co się z tym wiąże... bardzo  rozrywkowy. Ulice Kemer są gwarne i wesołe niemal do samego rana. Praktycznie wszystkie sklepiki są otwarte do późnych,  nocnych godzin. Na miejscowych bazarach dominującym asortymentem są wyroby skórzane, chałwa a także tekstylne podróbki markowych ubrań.


typowy, lokalny bazar 


Zanim wrócisz z urlopu, wybierz się w okoliczne góry- Taurus. Malownicze krajobrazy to gwarancja bardzo dobrych efektów wizualnych i nowych, ciekawych zdjęć.

widoki w górach


Będąc po raz pierwszy w tym miejscu, szybko zrozumiesz, że raz to zdecydowanie za mało . Zawsze będą tu nowe zakątki do odkrycia (antyczne ruiny, ukryte, dzikie plaże) i miejsca, do których z przyjemnością się wraca.

Kiedy czas urlopu dobiegnie końca, przelatując nad skałami i morzem nie zapomnij spojrzeć w dół i powiedzieć : "Do zobaczenia!".


Turcja: Wakacje w Kemer (inspected) Turcja: Wakacje w Kemer (inspected) Reviewed by hotelove_ historie on lipca 10, 2018 Rating: 5

6 komentarzy:

 1. Podobają mi się te podświetlone lampy. No i te góry...rewelacja:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. W te góry to bym się chętnie wybrała :) Ukrytą dziką plażą też nie pogardzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach! Pięknie! Wspaniałe miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Turcja to cudowne miejsce aby spędzić tam kilka wolnych chwil

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie byłam w Turcji. Wakacje spędzamy w Polsce, ale powoli rozważam opcję wyjazdu na urlop gdzieś daleko, bo tutaj pogoda jest mocno kapryśna i każdy jeden urlop od kilku lat deszczowy - codziennie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post ! Moim marzeniem jest pojechać w któreś wakacje do Turcji a twój post jeszcze bardziej mnie zachęcił :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.